Декоративні рослини, Квіти, Секрети садівництва

Що потрібно, щоб рододендрон гарно квітнув і добре виглядав?

Рододендрони бувають різні і, бажано, вивчити вимоги кожного з видів. Загалом, рекомендації у них, більш-менш, схожі.

Що потрібно зробити правильно?

  • Місце для посадки.

Рододендрони дуже чутливі до освітлення. Їм потрібне розсіяне, але, в принципі, яскраве світло. Оптимальний варіант: рано-вранці потрапляє сонечко, а вдень, на заході сонця, – його практично немає. Інший, не дуже хороший варіант, якщо рододендрони висаджені на повному світлі. Так, вони цвітуть, але дуже короткий час. На яскравому сонці квіти та листя рододендронів вигоряють. Садити у такому місці не варто. Третій варіант посадки рододендрону – глибока тінь. При малій кількості світла, цвітіння дуже мізерне (його може і не бути) і теж дуже коротке.

Підсумок: «Розсіяне яскраве світло – найкращий варіант освітлення для рододендронів. Тобто, місце для посадки потрібно вибирати саме в напівтіні».

  • Грунт.

Рододендрони – це сімейство вересових. Вони люблять слабокислі ґрунти.

Наповнення посадкової ями. Взяти верховий кислий торф, додати до нього підстилку з хвойного лісу (хвою, верхній шар грунту) і трохи піску. Це чудовий наповнювач для посадкової ями.

Розмір посадкової ями. У рододендронів не глибока коренева система, але при цьому вона розходиться в сторони (досить широка). При посадці, глибину ями цілком достатньо зробити десь 50 см, а от ширину – в 2-3 рази більше самого контейнера, в якому придбано рододендрон.

Важливо знати: «Рододендрони варто купувати тільки в контейнері, тому що коренева система дуже вразлива і саджанець може не прижитися».

  • Особливість не глибокої кореневої системи.

Коли Ви шукатимете місце для висадки, подивіться чи немає поруч рослин з такою ж «не глибокою» кореневою системою (верба, береза, ялина та ін.). Проблема в тому, що такі рослини висмоктують вологу навколо себе, у тому числі й у рододендрону, що може погано позначитися на розвитку.

Важливо знати: «Не глибока коренева система, у літню спеку, дуже швидко висихає. Обов’язково, після висадки, замульчуйте молоду рослину (кора, хвойний опад, скошена трава). Це позбавить Вас від частих поливів та призупинить зростання різного типу бур’янів».

  • Правильний регулярний полив (без переливу).

Воду використовувати краще м’яку (дощову). Можна трохи підкисляти (лимонна кислота, оцет, сірчана кислота).

  • Добрива.

Основа добрив рододендронів – навесні. Найкраще використовувати комплексні мінеральні добрива (для рододендронів – Agrecol, Planton, Зелений Гай та ін.). Можуть підійти також добрива для: лохини, гортензій, азалій, так як у них є «підкислюючі» елементи для гарного розвитку і цвітіння. Якщо Ви берете гранульовані добрива, то їх потрібно вносити ранньою весною (березень), рідкі добрива – перед початком травня (до цвітіння).

Важливо знати: «Найпопулярніша проблема рододендронів – виникнення хлорозу (нестача заліза у грунті). Для лікування такої проблеми використовуйте препарати “по листю” (Хелат заліза) або комплексні добрива.

  • Обрізання.

Обрізають рододендрони відразу після цвітіння. Вирізають: сухі, поламані гілки, гілки які вибиваються з крони (надто довгі), – «зайві гілки». Дуже важливо зламати відцвілі суцвіття, щоб «насіння», яке є в цих суцвіттях, не відбирало у рослини сил. Самі рослини, після такого видалення суцвіть, краще розвиватимуться і цвітіння буде більше і пишніше.

Важливо знати: «Якщо Ви хочете омолодити Ваш старий кущ, то потрібно зрізати його від землі на висоту, приблизно, 40 см. Частину куща відразу, а частину вже наступного року».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.