Секрети садівництва

Як правильно утеплювати рослини?

Ви повинні знати, що обмотування стовбура дерев не захищає рослину від морозів, воно потрібне для того, щоб врятувати рослину від морозного висушуючого вітру.

 

А як захистити рослину від низьких температур?

Джерелом тепла для рослин є земля. Який би не був мороз, земля в будь-якому разі тепліша, ніж навколишнє повітря. Тому вкривати дерева потрібно зі шматком землі під самою рослиною. І чим ширше Ви вкриєте, тим краще. Якщо у Вас ростуть рослини поряд, то не потрібно спочатку вкривати одну, а потім іншу, краще вкрити їх разом. Ось так Ви збережете максимально тепло біля своїх рослин.

 

Як це зробити на практиці?

Існують два варіанти укриття рослини на зиму:

– пригинаємо до землі і зверху вкриваємо (троянди, виноград та ін.)

– встановлюємо каркас (широкий та високий, щоб над рослиною існував повітряний зазор) і вже тоді обертаємо (агроволокном, пінопластом, фанерою, ДСП).

 

Збираючись утеплювати на зиму рослину, потрібно поставити собі два важливих питання:

– до якої мінімальної температури взимку може опуститись температура?

– яка мінімальна температура не загубить рослину? Оскільки жодне укриття не гарантує те, що рослина виживе.

Порада: “Краще перестаратися з укриттям, ніж потім не отримати врожай”.

 

Що потрібно взяти для спорудження каркасу?

Можна використовувати найнепотрібніші матеріали: старі рейки, скручені саморізами; металопластикові труби (з них роблять дуги); бамбукові палиці та ін. Конструкція повинна бути міцною і добре вбита в землю, щоб вітер і важкий сніг не зламали її. Також обов’язково робіть жорсткий дах (шматок шиферу, заліза, старого лінолеуму) під кутом/нахилом.

 

І головне правило: “Не поспішайте утеплювати рослини”.

Більшість рослин переносять невеликі заморозки до – 5-6 градусів. Утеплювати потрібно лише тоді, коли температура стабільно йде вниз. Якщо все ж таки Ви вкрили рослину і сталося так, що температура стала плюсовою, то обов’язково в укритті передбачте варіант провітрювання (для циркуляції повітря), щоб рослина не перегрівалася.

5 основних помилок при укритті рослин на зиму:

  1. Не намагайтеся вкривати усі рослини. Справа в тому, що більшість рослин, які у Вас на ділянці, напевно, придбані у Вашій чи схожій місцевості за кліматичними умовами. Вони районовані та адаптовані. Також, чим більша рослина (за віком), тим вона менш сприйнятлива до будь-яких катаклізмів, ніж молодий саджанець. Дійсно вимагають укриття екзотичні рослини, рослини в контейнерах та молоді саджанці висаджені навесні, і більше того, – восени перед зимівлею.
  2. Одне лише укриття рослин не дає гарантії, що рослини добре перезимують. Для цього знадобиться цілий комплекс заходів. Обов’язково потрібно провести вологозарядний полив, щоб глибоко просочити ґрунт вологою. При цьому ствольні круги потрібно розпушити. Внаслідок цього ми підтягуємо тепло з надр землі до коріння, а також перешкоджаємо проникненню вниз холодного морозного повітря. Також потрібно замульчувати рослину (торфом, хвоєю, компостом) і підгорнути, коли температура буде стійокою, в районі «0, -1, -2 градусів» (сухою землею, торфом, компостом). Добре удобріть рослини фосфорно-калійними добривами без азоту. Найкраще місце посадки – захищене місце від протягів.
  3. Не поспішайте вкривати рослину. За плюсової температури цього робити не потрібно, щоб рослина не випрівала. Також не вкривайте рослину з листям. Чекайте, поки опаде. Коли синоптики прогнозують 0, -2, -3, тоді вже можна приступати до укриття.
  4. Не намагайтеся використовувати той самий тип укриття для всіх рослин. Інжир, виноград, гранат – за однією схемою (засипати землею), троянди, рододендрони, хурма – каркас з повітряним зазором.
  5. Не правильне використання матеріалу для укриття. Не використовуйте поліетиленову плівку, тим більше не загортайте герметично. Під цією плівкою рослина випріває. Поліетиленову плівку можна використовувати лише для того, щоб прикрити зверху земляні пагорби (над інжиром, виноградом та ін.), щоб опади не розмивали їх. Для правильного укриття, найкраще використовувати агроволокно (цей матеріал дихає і випрівати нічого не буде) і сухе опале листя (з дуба, клена, берези). З плодових дерев листя дуже швидко перегниває, і до кінця зими може вже не бути утепляючого ефекту. Також добре буде поверх агроволокна укрити рослину хвоєю або хвойним лапником.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.