Декоративні рослини, Секрети садівництва

Підготовка хвойних до зими

Хвойні рослини досить морозостійкі, але взимку часто страждають не від самих морозів, а від посухи та сонця.

 

Що може статися із хвойними зимою?

Посуха. В деяких хвойних рослин глибока коренева, а в інших ні (ялина, туя). У більшості регіонів ґрунт взимку промерзає, коренева система перестає працювати і рослина не отримує достатньої кількості вологи. Сама хвоя продовжує випаровувати вологу, внаслідок чого настає зневоднення. Тому перед зимою потрібно провести вологозарядний полив. Якщо грунт піщаний, такий полив потрібно повторити навіть взимку.

Як уникнути? Беруть теплу воду (близько 50 градусів) і рясно проливають. Так як це ефективно лише на короткий проміжок часу, тому що вночі можуть знову вдарити морози і все замерзне, тому можна використати “темний” матеріал, який розсипається в приствольному колі (торф, компост, зола). Цей матеріал притягує світлові промені і земля швидше прогрівається.

 

Сонце. Зазвичай, фактор сонця починає відігравати свою роль наприкінці зими – початку весни. Коренева ще замерзла, волога не надходить, але сонце вже припікає. В результаті відбувається висушування рослини.

Як уникнути? Використати затіняючу сітку (це можна зробити ще до заморозків).

 

Тяжкий мокрий налиплий сніг. Коли сніг накриває рослину, гілки можуть деформуватися/ламатися. Тому треба зафіксувати гілки. Найкращим варіантом буде затіняюча сітка, так як вона додатково захистить від сонячного опіку. Також підійде широка стрічка. Закріплюйте на верхівці дерева та обмотуйте спіраллю весь саджанець (туго притискати не треба). Так тримайте усю зиму.

 

Як відрізнити: посуха чи саме сонце негативно вплинуло на рослину?

Якщо хвоя пожовкла з південного боку, то це опік. Якщо з усіх боків – це, швидше за все, водне голодування.

 

Чи можна відновити пожовклу хвою?

Фактично, можна. Використовуйте стимулятори росту (циркон, епін та ін.). Хоча вони й не відновлять загиблу хвою, але дозволять рослині не витрачати багато сил, щоб відростити нову замість втраченої.

 

Чи потрібно удобрювати рослини восени?

В принципі, хвойні рослини не вимогливі до поживності грунту, тому добрива можна не вносити, так як перегодувати хвойні рослини набагато гірше, ніж недогодувати. Але, якщо хочете, то найкращим варіантом буде саме компост. Він утримає вологу при вологозарядному поливі і трохи утеплить кореневу систему. Коли сніг розтане і ґрунт прогріється, то ця частина ґрунту стане додатковим харчуванням для рослини. Компост – найбільш натуральний і найбільш прийнятний для хвойних рослин вид добрив.

 

Чи треба обприскування?

Жодних обприскувань просто так проводити не потрібно, якщо, звичайно, не виявлено шкідників/хвороб.

 

Як приготувати до зими екзотичні хвойні рослини (вічнозелений кипарис та ін.)?

Таким рослинам потрібно все по максимуму: вологозарядний полив, затіняюча сітка, компост і обов’язково утеплити (найкраще поставити широкий каркас і тоді загорнути його утримуючим тепло матеріалом).

 

Як готувати до зими рослини у контейнерах?

Вам допоможе та ж затіняюча сітка та опале листя (якщо зимівля на вулиці). Дуже маленькі та екзотичні рослини найкраще помістити у підвал, але температура має бути не нижче 0 і не вище +5-6 градусів. Також підійде будь-яка світла кімната із низькою температурою. У жодному разі рослини не можна тримати в опалювальному приміщенні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.