Декоративні рослини, Секрети садівництва

Пожовтіння хвойних зимою

Проблема чи звичайне явище?

Хвойні рослини, в період сезону «осінь-зима», дуже часто висаджують на ділянках. На жаль, у недосвідчених садівників часто з цим виникають проблеми. Вони бачать якесь “явище” і не можуть зрозуміти його суть. Звичайно це викликає занепокоєння. Ось одне з таких явищ – це пожовтіння хвої. Наприкінці осені (на початку зими) хвоя, на деяких хвойних рослинах, може жовтіти.

 

Чому це відбувається?

Не завжди пожовтіння хвої – це справді якась проблема. У більшості випадків, це просто сезонне скидання хвої. Хвойні рослини тільки називаються “вічнозеленими”. Насправді, кожна хвоїнка живе певний термін. У різних видів/сортів цей термін від 3 до 6 років. Вона живе, старіє та відмирає. Коли вона відмирає, то, звісно, ​​засихає і жовтіє, а на її місці виростає нова хвоїнка. Отак, власне, відбувається обмін хвої на рослині.

 

Що із цим робити?

Надівши рукавички, акуратно (всередині) пройдіться руками по хвої, щоб «мертві» хвоїнки обпали. Під Вашим кущем утвориться «хвойний опад», який послужить покращенню ґрунту під рослиною.

 

Які можуть бути проблеми пожовтіння хвої?

  • Помилки допущені при посадці та догляді за рослиною.

Ніколи хвойні рослини, при посадці, не варто сильно заглиблювати (кореневу шийку). Коренева шийка – те місце, звідки починає рости найперший верхній корінець.

Хвойні рослини, як правило, вирощують та продають у контейнерах. Вони звикли жити на певному рівні. І якщо раптом, при посадці у себе на ділянці, Ви їх опустите надто низько і заглибите ось цю «частину стовбура», яка звикла жити на повітрі, звісно, нічого хорошого не буде. Перебуваючи у вологому грунті, ця заглиблена частина почне запрівати, що може спричинити загибель рослини.

 

  • Ніколи не дозволяйте корінню хвойної рослини постійно перебувати у воді.

Насамперед, вони відреагують саме пожовтінням і скиданням хвої. Є дуже мало хвойних рослин, коріння яких справді може дуже довго перебувати у воді.

Причиною можуть бути:

– високі грунтові води (на ділянці);

– важкі глинисті ґрунти (які дуже довго утримують вологу, не даючи їй піти вниз);

– надмірні та надто рясні поливи.

Важливо знати: «Корінню будь-якої рослини потрібне повітря. Якщо воно постійно буде у воді, то почне загнивати (рослина теж, поступово, загине)».

Що із цим робити?

– зробити дренаж ділянки (прокопати якісь «канавки», щоб зайва волога пішла);

– висаджувати на штучно насипаних пагорбах;

– висаджувати рослини не з глибокою кореневою системою (туя, ялина).

 

  • Не піднімайте високо кореневу шийку (щоб верхні корінці з’явилися на поверхні ґрунту).

Це може призвести до того, що коренева система, у разі тривалої посухи, пересихатиме.

 

  • Недостатній полив та посуха (нестача вологи).

Рослина, яка відчуває голод, насамперед реагуватиме саме пожовтінням і скиданням хвої.

Важливо знати: «На бідних піщаних та глинистих ґрунтах будь-яка рослина вимагає певного набору поживних речовин макро- та мікроелементів».

 

  • Нестача чи надлишок будь-якого з елементів для повноцінного зростання та розвитку (азот, калій, залізо, цинк, мідь).

Головне правило: «Рослину краще не догодувати, ніж перегодувати».

 

  • Сеча тварин (собак, котів).

Справа в тому, що цим тваринам властиво «мітити територію» (як правило, одне й те саме місце). Сеча тварин, у концентрованому вигляді, досить сильний хімічний реагент. Потрапляючи на те саме місце багато разів, викликає «опік» хвої (з’являється жовта пляма з чорним нальотом).

 

  • Хімічні реагенти, якими посипають дороги (якщо Ваші рослини висаджені вздовж проїжджої частини).

 

  • Хвороби та шкідники.

Коли Ви оглядаєте пожовклу хвою на своїх рослинах і бачите сірий наліт, швидше за все, це грибкове захворювання (обробляти фунгіцидом). Щоб визначити «шкідників», візьміть білий аркуш паперу та будь-яку паличку. По підозрілій гілці трохи постукуємо, тримаючи білий аркуш паперу внизу. Нападати можуть, як комахи, так і їх екскременти (обробляти інсектицидом).

Важливо знати: «Боротися із шкідниками та хворобами хвойних рослин досить складно. І такі обробки, як правило, проводити буде потрібно не раз».

 

Підсумок. Коли Ви оглядаєте пожовтіння хвої на своїх рослинах, робіть це уважно та регулярно. Ось тоді точно жодну проблему не пропустите і Ваші хвойні рослини будуть живі та здорові.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.