Плодовий сад, Секрети садівництва

Правила посадки плодових дерев

  • Відстань між деревами.

Важливо пам’ятати, що чим старше дерево, тим більше місця йому знадобиться. Тому, не садіть дуже близько один до одного, щоб деревам було комфортно рости.

Зразкова схема посадки:

– на середньорослих підщепах: 3х3, 4х3, 4х4, 5х4;

– на карликових підщепах / колоновидні: 1.5х1.5, 2х2, 2.5х2.5.

 

  • Посадкова яма.

Якщо у Вас грунт зовсім не родючий, то копаємо яму приблизно 1х1 м, щоб збагатити грунт. Для черешні, груші необхідна яма діаметром мінімум 1м. Вони люблять простір і дуже родючий ґрунт. Для яблуні мінімальний розмір повинен бути 0.6х0.6 м

ВАЖЛИВО! Посадкова яма потрібна не просто для того, щоб поставити туди коріння. Такі розміри потрібні для того, щоб збагатити ґрунт, оскільки коріння буде брати звідти корисні речовини для зростання та подальшого розвитку.

 

  • Збагачуємо ґрунт.

Створюємо родючу суміш, використовуючи три головні компоненти:

– органічний субстракт (інертна органіка: біогумус, торф, вермікуліт, старий компост, і т.д.).

Якщо ви використовуєте перегній, то обов’язково просівайте перед додаванням, що б не внести личинку хруща. Найкраще використовувати 2-х і навіть 3-х річний.

– розпушувач (найчастіше використовують пісок, а також можна додавати перліт – для утримання вологи, поліпшення структури грунту);

– добрива (органічні та/або мінеральні), наприклад Суперфосфат;

Добре перемішуємо суміш, що вийшла. Всі ці компоненти добре працюють усі разом. Важливо дотримуватися пропорцій, залежно від якості та родючості ґрунту у вашому саду.

 

  • Посадка.

Перед посадкою насипаємо на дно ями суміш, що вийшла.

Якщо Ви висаджуєте саджанець з ЗКС (закритою кореневою системою) – витягаємо рослину з землею із контейнера, так як і у хвойних, і у троянд, зберігаючи цілісність землі, не розправляємо коріння, не розламуємо землю, нічого не підстригаємо і т.п.

Якщо саджанець з ВКС (відкритою кореневою системою) – коріння злегка підрізаємо (освіжаємо) буквально на 2-3 см. Попередньо перед посадкою замочуємо коріння у воді (2-3 години), у воду можна додати кореневин (біостимулятор коренеутворення).

Якщо посадка Весняна, то перед посадкою робимо обрізку, закладаючи крону дереву, не забуваємо обробити місце зрізу. Восени – видаляємо все листя.

Ми рекомендуємо саджати саджанець так, щоб коренева шийка була на 2-3 сантиметри вище рівня землі.

Засипаємо грунтом, що залишився, злегка «утрамбовуючи» грунт.

Після посадки обов’язково проливаємо всі саджанці (мін. 2 відра води на дерево). Можна розвести в одному відрі ампулу циркону. І добре пролити. Щоб вода не розливалася за межі, робимо приствольне коло.

Якщо деревце ще не зміцніло або місце посадки дуже вітряне: підв’яжіть ваше деревце до кілочка.

Оптимальні терміни посадки плодових дерев:

– осіння посадка – ¦кінець вересня і до кінця листопада (слід орієнтуватися на певні погодні умови).

– весняна посадка – березень-квітень (до початку вегетації – набухання бруньок).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.