Декоративні рослини, Квіти, Секрети садівництва

Посадка та догляд за рододендронами

Рододендрон (Rhododendron) – красивоквітучий представник сімейства Вересові, який поєднує понад 1000 видів листопадних, вічнозелених та напіввічнозелених чагарників, а часом і дерев. Серед найвідоміших – квітка «Азалія», альтернативна назва якої – кімнатний рододендрон. Колір та розмір різних сортів та видів рододендрону відрізняються один від одного. Найбільші квітки цієї рослини можуть досягати 30 см у діаметрі, а найменші – 1 мм. Діапазон кольорів та відтінків – від фіолетового, червоного до рожевого та білого. Не всі мають запах – це залежить від сорту рослини. Бувають зібрані в кисті, рідше – у щитки. Квітки можуть бути круглими, трубчастими або схожими на дзвіночки. Листя відрізняється жорсткою структурою, розташовані бувають почергово.

 

Місце посадки має бути захищене від вітрів і прямих сонячних променів. Так само рододендронам добре на лісистих ділянках, під соснами і густими ялинами. Розташування для посадки цієї рослини має бути без застою води. Також, вони чудово почуваються поруч із водоймами, де зволожене повітря.

 

Посадка рододендронів здійснюється навесні. Із закритою кореневою системою можна садити і в пізні терміни. Зростають рододендрони на кислих, пухких, багатих перегноєм, водопроникних ґрунтах. Субстрат для посадки повинен складатися із суміші листової землі, торфу, опаду хвойникових з додаванням мінерального добрива (наприклад, «Osmocote»). Навколо кущів обов’язково насипати мульчуючий матеріал, що перешкоджає перегріву ґрунту, а також зберігає вологу (соснова кора, хвойний опад). При необхідності встановити опору захищаючи саджанці від вітру.

 

Підживлення для даної культури, в домашніх умовах, включає напівперепрілий коров’ячий гній (змішати з водою, потім дати настоятися протягом декількох діб). Оскільки цим рослинам потрібний кислий грунт, то рекомендується використовувати суперфосфат, фосфорнокислий, азотнокислий і сірчанокислий калій, сірчанокислий амоній, сірчанокислий кальцій і магній, але досить слабкої концентрації.

 

Догляд за рододендронами передбачає, щоб ґрунт під кущами, в сухі спекотні літні дні і навіть в осінні місяці, не пересихав. Вони дуже люблять обприскування всього куща з квітами та листям. Поливати найкраще річковою або дощовою водою, але не варто захоплюватися, тому що надлишковий полив шкідливий. Зів’ялі суцвіття треба обламувати, зберігаючи пазушні бруньки. Це сприяє пишному зростанню та цвітінню на наступний рік. Рододендрони від природи мають правильну форму і в сильній формуючій обрізці необхідності немає. Рослина потребує цього в тому випадку, якщо чагарник став надмірно високим або необхідна обрізка, що омолоджує, також після морозів, якщо є пошкоджені стебла. Укриття на зиму обов’язкове (білим агроволокном), оскільки морози можуть зашкодити кореневій системі.

 

Хвороби, які часто виникають у рододендронів, включають плямистість, рак, іржу і хлороз. Причина – нестача кисню корінню. Рекомендується обприскувати рослини бордоською сумішшю, якщо на листі сліди від іржі або борошнистості, або іншими розчинами, що містять мідь (мідний купорос). Якщо ж ви виявили сліди такої хвороби, як хлороз, при якій листя починає жовтіти швидкими темпами, то лікуванням може стати додавання хелату заліза в розчин для поливу. При появі у рослини раку потрібно її ретельно оглянути і постаратися максимально зрізати хворі гілки. Також, в якості профілактики можна використовувати різні фунгіцидні препарати.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.