Декоративні рослини, Квіти, Секрети садівництва

Укриття крупнолистої гортензії

Насамперед потрібно знати до якого виду належить гортензія – ремонтантна чи звичайна. Ремонтантні гортензії зацвітають повторно наприкінці літа, звичайні – цвітуть один раз, починаючи десь з початку літа (на пагонах минулого року). Саме у вересні місяці у крупнолистої гортензії закладаються квіткові бруньки і головним завданням буде зберегти основні два верхні вузли цих бруньок від заморозків. Перш ніж укривати ґрунтовно, ми робимо тимчасове укриття. І пам’ятайте, що навіть найкраще укриття не дає 100% шансу, що рослина якісно перезимує.

Важливо знати: “Крупнолисті гортензії, які вважаються зимостійкими – обов’язково потрібно вкривати перші кілька років, навіть якщо виробником вказана зимостійкість -25 градусів”.

Перед укриттям, у вересні місяці, потрібно обрізати нижнє листя (знизу рослини) для того, щоб гілки гортензії швидше визрівали. Такі гілки краще зимуватимуть, ніж зелені. Обов’язково проведіть профілактичну обробку від хвороб і шкідників (1% бордоською сумішшю). Так само, для кращого визрівання, восени підживіть рослини фосфором та калієм.

Основні препарати проти шкідників, які ми рекомендуємо – інсектициди групи А; від хвороб – фітоспорин, фундазол, алірин та інші фунгіциди для гортензій. Обов’язково використовувати антистресовий препарат разом з інсектицидами та фунгіцидами.

Тимчасове укриття для всіх типів гортензій (до -5 градусів). Під кущ засипаємо мульчуючий шар (хвойний опад, торф, кислий торф, земля, пісок, тирса). Найкращий варіант, звичайно ж, хвойний опад разом із землею/кислим торфом (хвойного опаду краще взяти трохи більше). Під кущик – 1.5 відра, на дорослий – можна 2 відра. Потім підв’язуємо сам кущ і обертаємо м’яким покривним матеріалом (1-2 шари), після чого трохи підгинаємо до землі.

Основне укриття маленьких кущів гортензії. Знімаємо повністю наш матеріал «тимчасового укриття», обриваємо листя, яке залишилося, і підсипаємо мульчі, тому що стара стане меншою і осяде. Далі знову підв’язуємо та вкриваємо будь-яким м’яким матеріалом у два шари. Після чого додаємо шар синтепону, шар покривного матеріалу, і знову шар синтепону. Вкривати потрібно разом із «ніжками» рослини. Під кінець накриваємо рослину пінопластовим коробом і нагору кладемо будь-який обтяжувач, щоб коробка нікуди не відлетіла від вітру. Якщо у Вас дуже холодно, то під сам короб можна насипати опалого листя. Сам пінопластовий короб беріть товстий (заввишки 30-50 см), а борти обклейте, щоб волога не потрапляла на саму рослину.

Таке укриття підійде при сильних мінусових температурах. Якщо зима м’якіша, достатньо буде добре замульчувати і по каркасу вкрити, в кілька шарів, білим агроволокном. Таке укриття захистить від вітру та зимового сонця.

Основне укриття великих (дорослих) кущів гортензії. Насамперед, шар мульчі під кущ (як це було в укритті маленьких кущів). Далі прибираємо листя та зв’язуємо рослину. Після чого беремо м’який покривний матеріал (щільне біле агроволокно) і накидаємо на кущ по каркасу.

Погріб чи підвал

Дуже популярний і надійний спосіб зимівлі гортензій, які вирощуються в горщиках. Перед морозами кущі забираємо у підвал. Важливо попередньо обробити гортензію та ґрунт антигрибковими препаратами. Протягом зими потрібно стежити, щоб грунт не пересох повністю. При необхідності полити.

Теплиця

Горшкові гортензії так само можуть перезимувати і в теплиці, що не опалюється. Для цього можна прикопати горщики гортензій та замульчувати їх. Теплицю бажано законсервувати, але залишити можливість для провітрювання та поливу. Якщо вдень буде плюсова температура та сонце, то бажано провітрювати. Така зимівля підходить більш загартованим рослинам і готовим до зимівлі, у підживленні яких були виключені азотні добрива з липня. Якщо ви придбали саджанці наприкінці літа або восени, то підвал буде надійнішим на першу зиму.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.