Плодовий сад, Секрети садівництва

Схема удобрювань плодових за сезонами

Чим удобрювати плодові дерева (посезонна схема).

 

Весна (березень-травень). Дерева прокидаються, активно вегетують. У цей момент їм дуже важливо допомогти. Так як найбільш поширені – листопадні (скидають листя на зиму), то навесні їм потрібно відновитись і якнайшвидше наростити це листя. Листя – це дуже важливий елемент живлення наших рослин.

Чим удобрюємо?

Найкраще використовувати комплексні добрива, які включають (азот, фосфор, калій) у рівних пропорціях. Підійдуть будь-які універсальні гранульовані мінеральні добрива (NPK 16:16:16). Розкидаємо у приствольному колі і поливаємо.

Альтернативою можуть бути просто азотні добрива або органіка:

карбамід (15 г) або аміачна селітра (15 г) на 1 м² приствольного кола. Розкидаємо і трошки зашпаровуємо в ґрунт;

органіка (курячий послід та ін.), у пропорціях: 1/4 курячого посліду, у будь-якій ємності, заливаємо доверху водою і даємо побродити 4-5 днів. Після чого проливаємо приствольне коло (2 л на 1 м²).

 

Підсумок. Такі весняні підживлення ми проводимо двічі. Перше – у момент початку вегетації, коли рослини тільки прокидаються, друге – через 3-4 тижні, залежно від культури, але, обов’язково, перед цвітінням. У момент цвітіння підживлення не проводимо.

 

Літо (червень-липень). У цей момент вже на всіх наших плодових деревах, як правило, є сформовані плоди. Якщо навесні Ви їх удобрювали, то, в принципі, їх можна вже не удобрювати. Але є один хороший і ефективний метод – позакореневе підживлення. Це підживлення «по листю», яке дозволяє швидко виправити всі перекоси в харчуванні рослини. Якщо Ви бачите, що з рослиною якісь проблеми (нестача елементів), то це підживлення відмінно з ними впорається.

Що для цього використовуємо?

– готові універсальні мінеральні водорозчинні добрива (як під корінь, так і обприскувати по листю). Головне, у слабкій концентрації;

біопрепарати (ГуміФренд, Help Rost та ін.). Ці добрива не просто підгодовують рослину, а й є хорошими «фунгіцидами», оберігаючи рослину від грибкових інфекцій.

Альтернативою можуть бути:

карбамід (слабкої концентрації);

органіка (теж слабкої концентрації);

інші слабкі розчини.

 

Літо (серпень). У цей час рослини отримують «своєрідний» сигнал, що незабаром зима. Тому, якщо у серпні проводите якісь підгодівлі, то повністю виключіть азот, щоб рослини встигли визріти та сформуватися до зими.

 

Осінь (вересень-жовтень). У цей період наші плодові дерева вже «відплодоносили» і починають, по-справжньому, готуватися до зими. Їм треба у цьому допомогти. Звичайно, ніякого азотного добрива вже не повинно бути, а акцент робиться на фосфор і калій, так як ці компоненти сприяють кращому визріванню деревини і дають рослині краще перезимувати зиму.

Що для цього використовуємо?

Найкраще використовувати комплексні мінеральні добрива без азоту (або з концентрацією цього азоту не більше 9%).

Альтернативою може бути:

Суперфосфат та сірчанокислий калій. Навколо дерева, за “проекцією крони”, копаємо глибокі лунки (25-30 см). Далі сиплемо, приблизно, жменю суперфосфату та сірчанокислого калію. Після чого перемішуємо з ґрунтом і, як слідує, проливаємо водою і засипаємо землею.

 

Важливе зауваження: “Якщо Ви використовуєте якісь покупні добрива, обов’язково читайте інструкцію. Оскільки передозування так само погано, як і нестача якогось макро- чи мікроелемента. Дійте строго інструкції!”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.