Декоративні рослини, Квіти, Секрети садівництва

Укриття крупнолистої гортензії

Насамперед потрібно знати до якого виду належить гортензія – ремонтантна чи звичайна. Ремонтантні гортензії зацвітають повторно наприкінці літа, звичайні – цвітуть один раз, починаючи, десь, з початку літа (на пагонах минулого року). Саме у вересні місяці у крупнолистої гортензії закладаються квіткові бруньки і головним завданням буде зберегти основні два верхні вузли цих бруньок від заморозків. Перш ніж укривати ґрунтовно, ми робимо тимчасове укриття. І пам’ятайте, що навіть найкраще укриття не дає 100% шансу, що рослина якісно перезимує.

Важливо знати: “Крупнолисті гортензії, які вважаються зимостійкими – обов’язково потрібно вкривати перші кілька років, навіть якщо виробником вказана зимостійкість -25 градусів”.

 

Перед укриттям, у вересні місяці, потрібно обрізати нижнє листя (знизу рослини) для того, щоб гілки гортензії швидше визрівали. Такі гілки краще зимуватимуть, ніж зелені. Обов’язково проведіть профілактичну обробку від хвороб і шкідників (1% бордоською сумішшю). Так само, для кращого визрівання, восени підживлювати фосфором та калієм.

Основні препарати проти шкідників, які ми рекомендуємо – інсектициди групи А, від хвороб – фітоспорин, фундазол, алірин та інші фунгіциди для гортензій. Обов’язково використовувати антистресовий препарат разом з інсектицидами та фунгіцидами.

Тимчасове укриття для всіх типів гортензій (до -5 градусів). Під кущ засипаємо мульчуючий шар (хвойний опад, торф, кислий торф, земля, пісок, тирса). Найкращий варіант, звичайно ж, хвойний опад разом із землею/кислим торфом (хвойного опаду краще взяти трохи більше). Під кущик – 1.5 відра, на дорослий – можна 2 відра. Потім підв’язуємо сам кущ і обертаємо м’яким покривним матеріалом (1-2 шари), після чого трохи підгинаємо до землі.

Основне укриття маленьких кущів гортензії. Знімаємо повністю наш матеріал «тимчасового укриття», обриваємо листя, яке залишилося, і підсипаємо мульчі, тому що стара стане меншою і осяде. Далі знову підв’язуємо та вкриваємо будь-яким м’яким матеріалом у два шари. Після чого додаємо шар синтепону, шар покривного матеріалу, і знову шар синтепону. Вкривати потрібно разом із «ніжками» рослини. Під кінець накриваємо рослину пінопластовим коробом і нагору кладемо будь-який обтяжувач, щоб коробка нікуди не відлетіла від вітру. Якщо у Вас дуже холодно, то під сам короб можна насипати опалого листя. Сам пінопластовий короб беріть товстий (заввишки 30-50 см), борти обклейте, щоб волога не потрапляла на саму рослину.

Таке укриття підійде при сильних мінусових температурах. Якщо зима м’якіша, достатньо буде добре замульчувати, і по каркасу вкрити в кілька шарів білим агроволокном. Таке укриття захистить від вітру та зимового сонця.

Основне укриття великих (дорослих) кущів гортензії. Насамперед, шар мульчі під кущ (як це було в укритті маленьких кущів). Далі прибираємо листя та зв’язуємо рослину. Після чого беремо м’який покривний матеріал (щільне біле агроволокно) і накидаємо на кущ по каркасу.

Погріб чи підвал

Дуже популярний і надійний спосіб зимівлі гортензій, які вирощуються в горщиках. Перед морозами кущі забираємо у підвал. Важливо попередньо обробити гортензію та ґрунт антигрибковими препаратами. Протягом зими потрібно стежити, щоб грунт не пересох повністю. При необхідності полити.

Теплиця

Горшкові гортензії так само можуть перезимувати і в теплиці, що не опалюється. Для цього можна прикопати горщики гортензій у теплиці та замульчувати їх. Теплицю бажано законсервувати, але залишити можливість для провітрювання та поливу. Якщо вдень буде плюсова температура та сонце, то бажано провітрювати. Така зимівля підходить більш загартованим рослинам і готовим до зимівлі, у підживленні яких були виключені азотні добрива з липня. Якщо ви придбали саджанці наприкінці літа або восени, то підвал буде надійнішим на першу зиму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.