Секрети садівництва

Як зберігати препарати та добрива взимку

Напевно, у Вас виникає питання: «Що робити з тими препаратами та добривами, які залишилися від минулого сезону? Чи можна їх якось зберігати та використовувати у майбутньому сезоні?»

 

У кожної групи препаратів та добрив свої специфічні вимоги до зимівлі:

  • Мінеральні добрива.

У принципі, мінеральні добрива не вимогливі до температур зберігання. Вони можуть промерзати (в розумних межах) і навесні будуть мати всі ті самі властивості, як і раніше. Проте, мінеральні добрива дуже чутливі до вологи, яка міститься у атмосфері.

Карбамід і залізний купорос – уловлюють цю вологу і перетворюють на «конгломерат» (на брилу). Користуватися ними стає дуже незручно.

Що ж зробити?

Весною, поклавши їх у якусь спеціальну ємність, взяти в руки молоток і розбити на дрібні частини.

Суперфосфат – під дією атмосферної вологи, може перетворюватися на кашу (розпливатися). Користуватися теж незручно.

Що ж зробити?

Навесні, «цю кашу», можете змішати з сухим субстратом (торф, земля) і в такому вигляді вже вносити під рослини.

 

Підсумок. Такий тип добрив зберігати краще в сухому приміщенні в заводській упаковці. Але якщо упаковка вже відкрита, то можна пересипати в контейнер із герметичною кришкою (бутль із широким горлом) та зберігати так не один рік.

 

  • Рідкі добрива та підживлення.

Так як ці добрива “рідкі”, то не давайте їм замерзати. Більшість рідин при замерзанні змінюють свої властивості (кристалізуються, розшаровуються, випадають в осад).

 

  • Органічні добрива.

Гранульований курячий послід – має властивість набирати вологу з атмосфери. Якщо у Вас відкрита ємність (відкритий пакет), беріть ті ж самі герметичні пластикові контейнери і пересипайте туди. Мороз їм не страшний.

Гній, пташиний послід, компост – обов’язково накрийте поліетиленовою плівкою. Дощі та таючий сніг вимивають велику кількість корисних речовин, як і сухий морозний вітер може пересушувати таке добрива.

 

  • Хімічні засоби захисту від комах та хвороб.

Ці засоби мають досить широкий температурний діапазон зберігання. Уважно читайте інструкцію. Саме в ній зазначено за яких температур зберігати той чи інший продукт.

Важливо знати: «У більшості випадків, не до кінця використані хімічні засоби, найкраще утилізувати. Зберігати їх не варто, щоби не виділялися якісь шкідливі речовини. Але якщо вже зібралися, використовуйте герметичні пластикові контейнери».

 

  • Біопрепарати для захисту рослин від комах та шкідників.

Це найвибагливіша до умов зберігання група. Оскільки біопрепарати – це живі мікроорганізми чи продукти їхньої життєдіяльності. Читаємо обов’язково інструкцію, тому що зберігаються вони лише у вузькому діапазоні температур і не дуже довго.

 

Підсумок. Ідеальним місцем для зберігання буде наш домашній побутовий холодильник або не промерзаючий підвал/льох з низькою, але позитивною температурою (+5-6).

Важливо пам’ятати: «Біопрепарати не варто запасати у величезній кількості. Обов’язково звертайте увагу на термін придатності. Деякі з них можуть зберігатися від 6 місяців до 1 року».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.